Hakkımızda

Dünyadaki iletişimin, ilişkilerin ve Dünya üzerindeki her mesafenin günümüz teknolojisiyle yakınlaşması ile birlikte Ark fuarcılık üzerine düşen tüm görevleri layıkıyla yerine getirmek üzere kurulmuştur.

Firmamız, kurulduğu tarihten itibaren profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin tanıtımı alanında üzerine düşen görevleri yerine getirmiştir. BİE (Uluslararası Sergiler Bürosu) tarafından düzenlenen 2006 Tayland, Bahçe ve Bahçecilik Uluslararası Sergisi, 2008 Zaragoza Su ve Sürdürülebilir Kalkınma Uluslararası Sergisinin yüklenicisi olmanın yanında bugüne kadar düzenlenen en büyük Expo olan, Expo 2010 Şanghay Türkiye Pavyonu’nun ana yüklenicisi olmuştur.

Ayrıca, İzmir’in Expo 2015 ve 2020 adaylıklarında da konsorsiyum üyesi olarak görev almıştır. Bununla birlikte, 1.2.3. ve 4. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarlarını düzenlemiştir. 5’ncisi ise 2022 tarihinde İZFAŞ ile birlikte İzmir’de yapılacaktır.

ARK Fuarcılık Dünyanın her noktasında fuarcılık ve türevleri ile ilgili görevleri yerine getirmektedir. Firmamız Kurumsal etkinlikler, kongre, seminer, toplantı, festival gibi organizasyonlar gibi etkinliklerin ihtiyaç artışı göstermesiyle birlikte Ark turizm bünyesinden ayrılarak Ark Fuarcılık adı altında yoluna devam etmektedir.